E-Nabız grip aşısı sorgulama

0
1046
Korona Virüs Aşı Başvurusu
Korona Virüs Aşı Başvurusu

Dünya üzerinde Corona Virüs salgının yeniden giderek artış göstermesi ile beraber ülkemizde de grip aşısına olan talep artış gösterdi. Özellikle de son zamanlarda grip enfeksiyonu ile de oldukça benzer özellikler gösteren Korona Virüsün bu özelliği sayesinde insanlar grip aşısı olarak bu konuda hastalıktan uzak durmanın derdinde. İşte E-Nabız grip aşısı sorgulama hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

E-Nabız grip aşısı sorgulama nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığının son zamanlarda en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer alan E-Nabız uygulaması üzerinden sizlerde grip aşısı risk grubunda yer alıp almadığınızı öğrenerek buradan işlemlerinizi kısa süre içerisinde yapma şansını yakalamış olursunuz.

E-Nabız grip aşısı sorgulama

Aşı olabileceklerin listesinin E-Nabız sistemine yüklenmesinden sonra sizlerde bu grup içerisinde yer alanlardan olup olmadığınızı buradan öğrenerek grip aşısı için randevu alarak bu aşıyı yaptırma şansını yakalamış olacaksınız. Sistem üzerinde uygun görülen kişilerin grip aşısı olarak yaptıracakları bu aşının fiyat olarak ise 72.64 TL gibi bir ücret ödemeleri gerekmektedir. Sistem üzerinde uygun görülen kişilerin sisteme girerek eczaneye gitmeleri gerekmektedir ve burada onlardan istenen bilgileri almaları gerekmektedir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra girmiş olduğunuz bilgilerin ardından E-Nabız sistemi üzerinden eğer o risk grubu içerisinde yer almıyorsanız, İnfluenza açısından 1. Öncelikli risk grubunda yer almıyorsunuz, uyarısına karşınıza çıkacaktır. Eğer durumunuz konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmuyorsa ilerleyen dönemlerde yeniden değerlendirmeye alınacaktır.

E-Nabız grip aşısı sorgulama konusunda belirttiğimiz adımları takip ederek sizlerde bu konuda hakkında detayları öğrenme şansını yakalamış olacaksınız. Eğer risk grubunda yer almıyorsanız bu konuda da en yakın eczaneye giderek buradan grip aşısı başvurusunda bulunabilir ve gerekli ilaçlar bulunuyorsa ücret karşılığında yaptırma şansınız bulunmaktadır.

CEVAP VER