E-Nabız bilgileri silme

3
46078
E-Nabız bilgileri silme
E-Nabız bilgileri silme

E-Nabız sağlık uygulamasının hayatımıza girmesinden sonra birçok işlemi artık kolay bir şekilde yapma şansını yakalamış oluyoruz. Özellikle de E-Nabız bilgileri silme konusunda gelen sorularınızın cevaplarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. E-Nabız bilgileri silme işlemini yapmak için izlemeniz gereken adımları buradan açıklamak istiyoruz.

E-Nabız bilgileri silme nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlardan almış olduğunuz bütün hizmetlerin E-Nabız uygulaması üzerinde aktif olarak görülmesi bazı vatandaşlarımızın istemediği bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden de E-Nabız bilgileri silme konusunda E-Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan menü içerisinde işlemlerinizi kolay bir şekilde yapma şansını sunacaktır.

  • Öncelikli olarak sistem üzerinden Profil bilgileri ekranına girmeniz gerekmektedir. Burada yer alan menülerde sizlere uygun seçenekler bulunmaktadır.
  • Aile hekiminiz dair kimlerin görmesini istemiyorsanız buradan işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Muayene olduğunuz hekimin bile bilgilerinizi görmesini istemediğiniz zaman burada bulunan tiki işaretleyerek kimlerin görmesini istemiyorsanız, onu işaretleyerek E-Nabız bilgileri silme konusunda bilgileri alabilirsiniz.
  • Hatta sistem üzerinde yer alan Sağlık Bakanlığındaki tüm hekimler verilerimi görsün seçeneğinin bile bulunduğunu belirtelim. Burada işlemlerinizi yaparak sizlerde bilgilerinizin görünmesi sağlayabilirsiniz.

Ancak sistem üzerinden yapılan verileri silme konusunda E-Nabız uygulamasının buna herhangi bir izin vermediğini belirtmek istiyoruz. Özellikle bu konuda sıkıntılı bir durum olduğunu düşünüyorsanız, şifrenizi kimse ile paylaşmayarak bu bilgilerinizi bu şekilde saklama şansını yakalamış olursunuz. Diğer türlü herhangi bir şekilde silme işlemi yapılmayacağını belirtelim. İşte merak ettiğiniz E-Nabız bilgileri silme konusunda detaylar.

3 YORUMLAR

  1. Merhabalar engelli raporu sehven profilimde görünmesini seçtim tekrar nasıl profilimde görünmesini sağlayabilirim lütfen ivedili bir şekilde cevaplayabilir misiniz cook cook acil bir iş için lazim

CEVAP VER