E-Nabız nasıl açılır?

0
2845
E-Nabız nasıl açılır
E-Nabız nasıl açılır

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımıza sağlanan en önemli hizmetler arasında E-Nabız hizmeti gelmektedir. Özellikle son yıllarda teknolojik olarak gelişmelerin yaşandığı ülkemizde E-Nabız nasıl açılır? Sorusu hakkında merak edilen bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için de sizlere E-Nabız nasıl açılır? Sorusunun cevabını vermek istiyoruz.

E-Nabız nasıl açılır?

E-Nabız açmak istediğiniz zaman isterseniz web tarayıcınız üzerinden sisteme giriş yaparak buradan bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Hatta E-Nabız uygulamasını Android işletim sistemlerine veya İOS işletim sistemlerine sahip olan cep telefonlarınıza veya tabletlerinize de indirerek buradan E-Nabız açma işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

E-Nabız açmak istediğiniz zaman T.C Kimlik numaranızın bulunması ve buradan sisteme giriş yapmak için E-Nabız şifrenizin bulunması gerekmektedir. Sisteme giriş yapmak isteyen kullanıcılar E-Nabız şifresini bilmiyorsa burada E-Devlet üzerinden de bilgi alma şansını yakalamış olacaktır. E-Devlet şifresi olmayan vatandaşlarımızın ise E-Nabız sistemine girmek istediği zaman yapması gereken Aile hekimlerine giderek buradan E-Nabız şifresi talep etmeleri gerekmektedir. Buradan diledikleri zaman E-Nabız şifresi alarak E-Nabız sistemini açma şansını yakalamış olacaklardır.

E-Nabız şifresini aldıktan sonra güvenli bir şekilde sisteme girerek buradan dilediğiniz zaman E-Nabız ile ilgili işlemleri artık kolayca yapabilirsiniz.

CEVAP VER