E-Nabız tanı değiştirme

0
4947
E-Nabız tanı değiştirme
E-Nabız tanı değiştirme

E-Nabız sistemi üzerinde yaşanan aksaklıklar beraberinde bazı sorunların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de vatandaşlarımızın merak ettiği konuların başında gelen E-Nabız tanı değiştirme işlemi hakkında yapmanız gerekenleri buradan açıklamak istiyoruz.

E-Nabız tanı değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Öncelikli olarak bu konuda E-Nabız sistemi üzerinden tanı değiştirme gibi bir şansınız bulunmamaktadır.
  • Ancak vatandaşlarımızın E-Nabız tanı değiştirme işlemleri için tanı konulan sağlık kuruluşu ile işleme geçmeleri durumunda bu konuda sağlık kurumlarının yanlış olan tanıları değiştirme işleminin bulunduğunu belirtelim.
  • Muayene olduğunuz sağlık kuruluşlarınızda tetkik ve radyolojik sonuçlarınızda meydana gelen tanılarda eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bu konuda tanı konulan sağlık kuruluşuna dilekçe ile başvuru yapmanız gerekmektedir.
  • E-Nabız tanı değiştirme işleminde ilk izleyeceğiniz yolun İl Sağlık Müdürlüğüne bizzat gidilerek buradan başvuru yapmanız gerekmektedir.
  • Burada yapmış olduğunuz başvurunun komisyon tarafından incelendikten sonra sizlere olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılacağını bildirelim.
  • Yapmış olduğunuz başvurudan sonra sizlere tanı koyan hekimin bu konuda sunacağı olumlu rapordan sonra sizlerde E-Nabız tanı değiştirme işlemi konusunda gerekli adımları atmış olacak ve artık yanlış olan tanının değiştirilmesini sağlamış olacaksınız.

Ancak yakın zaman içerisinde E-Nabız sisteminde bununla ilgili gelen şikayetler üzerine bir güncelleme yapılması beklenmektedir. En azından tanı konusunda yanlış konulan bu teşhisin doktor ile iletişime geçerek düzeltilmesi bu alanda atılacak adımların başında gelmektedir.

CEVAP VER