E-Nabız Adres Değişikliği

0
3593
E-Nabız Adres Değişikliği
E-Nabız Adres Değişikliği

E-Nabız kullanan vatandaşlarımızın adres değişikliğine gitmeleri E-Nabız sistemi üzerinde de adreslerini değiştirmelerine neden olmaktadır. Sebebi ise adres değişikliğinden sonra aile hekiminin uzak kalmasından kaynaklı olmasıdır. Bu yüzden de E-Nabız Adres Değişikliği ile ilgili izlemeniz gereken adımlar hakkında bilgi verelim.

E-Nabız Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Online olarak yapma şansınızın olduğu adres değişikliği için,

  • Öncelikli olarak E-Nabız sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • E-Nabız uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan menüler içerisinde “Aile Hekimi Değiştir “ menüsü karşınıza çıkacaktır.
  • Bu menü içerisinde “Aile Hekimi Değişikliği “ için taşındığınız semtte sizlere yakın olan kişileri seçmeniz gerekmektedir.
  • Ancak burada dikkat etmeniz gereken size en yakın olan hekimi belirlemek olacaktır.
  • Oturduğunuz semtte birden fazla aile hekiminin bulunmasından dolayı da ufak bir hekim araştırması yaparak daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz.
  • Aile hekimi seçme işlemini yaptıktan sonra sizlere uygun olan hekim listesi karşınıza çıkacaktır. Burada hangi hekimi seçeceğinize sizlerin karar vermesi gerekmektedir.
  • Eğer yapmış olduğunuz araştırmada seçmek istediğiniz hekim müsaitse onu tercih edebilirsiniz.
  • Sonrasında seçtiğiniz hekimden sonra “Değiştir “ butonunu kullanarak artık sizlerde E-Nabız Adres Değişikliği işlemini başarılı bir şekilde yapmış olursunuz.

Doğrudan adresi değişikliği işlemini hekim üzerinden yaparak sizlerde önemli olan bir işlemi online olarak yapma fırsatını yakalamış olursunuz.

Aile Hekimi seçimi konusunda eğer bir hekimin 4.000’den fazla hastası bulunuyorsa o hekimi seçme şansınız bulunmamaktadır. Ancak yine de o hekime gitmek istiyorsanız, hekimden hasta sayısının düşmesini beklemeniz gerekmektedir.

3 Aylık süre içerisinde değiştirme işlemini sadece 1 kez yapabilirsiniz. Yani 3 aylık dilim içerisinde 1’den fazla hekim değiştirme işlemi yapamayacağınız için bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. E-Nabız Adres Değişikliği işleminde bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

E-Nabız Adres Değişikliği işlemini yaparken ayın 5’i ile 21’i arasında geçiş yapmanız gerekmektedir. Bu süreç içerisinde meydana gelen geçişlerin 1 gün sonra sisteme otomatik olarak yansıdığını 21’den sonra yapılan geçişlerin ise bir sonraki ayın 5’in de sisteme yansıyacağını belirtelim. Bu konuda merak ettiğiniz diğer detaylar için yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER