Korona Virüs Aşısı Ne Zaman Gelecek?

0
941
E-Nabız Covid sonucu telefon
E-Nabız Covid sonucu telefon

Son zamanların aslında en çok merak edilen soruları arasında ilk sırada yer alan Korona Virüs Aşısı Ne Zaman Gelecek? sorusu hakkında ziyaretçilerimizin merak ettiği soruları siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Dünyayı etkisi altına almaya devam eden ve vaka sayısı ve ölü sayısı her geçen gün artan Korona Virüs Aşısı ile ilgili Dünya’da çok ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Bu yüzden de Korona Virüs Aşısı Ne Zaman Gelecek? hakkında merak edilenleri bu yazımızda siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz.

Korona Virüs Aşısı Ne Zaman Gelecek?

8 milyon doz üzerinde sipariş ettiğimiz aşı ile ilgili firmalar ile görüşmeler tüm hızıyla devam etmektedir. Bu yüzden de Sağlık Bakanlığının şu an için herhangi bir net tarih vermediğini belirtelim. Zaten aşının gelmesiyle birlikte ülkemizde risk grubu içerisinde yer alanların öncelikli olacağı, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarafından açıklandı.

  • 65 yaş üstü olanlar
  • Sağlık Çalışanları
  • Polislerimiz
  • Kronik Rahatsızlığı Olanlar

Bu gibi risk altında bulunan kişilerin öncelikli olarak aşının uygulanacağı kişiler olduğu bakanlık tarafından açıklandı. Özellikle de Dünya üzerinde 5- 6 firmanın aşı çalışmalarında son aşamaya gelmesiyle birlikte bu konuda ciddi adımlar atan ülkemizinde yakın zaman içerisinde aşı ile ilgili olarak vatandaşlarımızı koruma altına alacağını biliyoruz. Aşı ile ilgili gelişmelerin an be an takip edildiği ülkemizde ilk olarak Çin’den gelecek 1 Milyon doz aşının kullanımı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Gelecek olan aşıların özellikle de oluşturulacak noktalarda hastalarımıza vurulacağı açıklandı. Ancak kronik olarak hasta olan kişilerin evlerinde aşının vurulacağı da beklenmektedir.

CEVAP VER