E-Nabız ilaç geçmişi silme

0
3863
E-Nabız ilaç geçmişi silme
E-Nabız ilaç geçmişi silme

Sağlık kurumlarının vatandaşlarımıza yazmış olduğu ilaçların artık E-Nabız sistemine düşmesi, beraberinde bazı soruların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. E-Nabız ilaç geçmişi silme hakkında merak ettiğiniz detayları siz değerli okurlarımıza buradan paylaşmak istiyoruz.

E-Nabız ilaç geçmişi silme nasıl yapılır?

Sağlık kurumunda görmüş olduğunuz tedaviden sonra sizlere verilen reçeteli ilaçlar otomatik olarak sistemde kayıt altına alınmaktadır. Burada yer alan ilaçlarında sistemde görünmesini istemeyen bazı vatandaşlarımız bulunmaktadır. Bu yüzden de E-Nabız ilaç geçmişi silme işlemi ile alakalı işlem yapmak isteyenler olacaktır.

Ancak E-Nabız ilaç geçmişi silme gibi bir işleminin sistem üzerinden yapılamayacağını bunun sistemde otomatik olarak SGK tarafından kayıt altında tutulmasından kaynaklı olduğunu belirtelim.

Yani sizler E-Nabız sistemi üzerinden görünen ilaçlarınızın listesine ulaşabilirsiniz, ancak hastalık silme işleminde olduğu gibi ilaçların silinmesi işleminde müdahale etme şansınız bulunmamaktadır. Bu yüzden de dolaylı olarak bu işlemi aramanıza gerek yoktur.

SGK sisteminden otomatik olarak tanımlanan ilaçların sistem üzerinde yer almasından kaynaklı olarak E-Nabızın bu konuda yakın zamanda bir güncelleme getirip getirmeyeceğini bilmiyoruz. Ancak hastalıklarınızın görünmesini istemediğiniz zaman bu işlemi yapma şansını tanıyan E-Nabız sisteminin bakalım yeni gelecek güncellemelerinde böyle bir imkan sunulacak mı?

Sağlık Bakanlığının vatandaşlarımıza sunduğu bu sistemin her geçen gün yenilikler sunmasıyla beraber aklınıza takılan soruları ve aşamadığınız E-Nabız problemlerini yorum kısmından bizlere yazarak sizlerde sorunlarınızın çözüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER