E-Nabız aile hekimi değiştirme tarihleri

0
576
E-Nabız aile hekimi değiştirme tarihleri
E-Nabız aile hekimi değiştirme tarihleri

E-Nabız sistemi üzerinden aile hekimi değiştirme işlemleri en sık sorulan soruların başında gelmektedir. Özellikle de E-Nabız aile hekimi değiştirme tarihleri merak edilmektedir. Bu konu hakkında sizlere tarihlerin net bilgilerini açıklamak istiyoruz.

E-Nabız aile hekimi değiştirme tarihleri

E-Nabız uygulamasından veya web sitesi üzerinden aile hekiminizi değiştirmek istediğiniz zaman belirlenen tarih aralığında işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Bunun için sistemin vatandaşlarımıza tanıdığı haklar arasında her ayın 5’i ile 21’i arasında işlem yapılmasına müsaade edilmektedir. Bu tarihler dışında yapılacak işlemler de sistem tarafından kabul görmektedir. Ancak burada yapılacak işlemlerin aktif olması için diğer ayın 5’i beklenmektedir. Yani sizler 21’inden sonra yapmış olduğunuz Aile Hekimi değiştirme işlemlerinin sisteme otomatik olarak yansıma işleminin 5’inden sonra yapılacağını belirtelim.

E-Nabız aile hekimi değiştirme tarihleri hangileri?

Taşındığınız zaman veya sistemde yer alan hekimden farklı bir hekim de sağlık tedavinizi olmak istediğiniz zaman yapmanız gereken işlemin sadece bu belirlenen tarih aralığında yapmanız gerekmektedir. Belirttiğimiz tarih aralığında yapılan işlemlerde işlemlerin bir sonra ki aya kalacağını belirtelim. İşte merak ettiğiniz soruların tüm cevapları sitemizde.

CEVAP VER