E-Nabız Çocuğa Aşı Onay Verme

0
662
E-Nabız Çocuğa Aşı Onay Verme
E-Nabız Çocuğa Aşı Onay Verme

Covid salgının devam ettiği şu günlerde E-Nabız Çocuğa Aşı Onay Verme işlemi ile ilgili aile bireylerinin merak ettiği sorular gelmektedir. Özellikle de ayrı yaşayan anne ve babaların onay konusunda ciddi sıkıntılar çektiğini bu yüzden de onay verme işleminde dikkat edilmesi gerekenleri buradan sizlere açıklamak istiyoruz.

E-Nabız Çocuğa Aşı Onay Verme

Çocuğunuzun aşı olmasını istediğiniz zaman onam formlarının E-Nabız sistemine eklenmesinden sonra sizlerde artık kolay bir şekilde E-Nabız sistemi üzerinden işlemlerinize devam ederek E-Nabız Çocuğa Aşı Onay Verme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için Sağlık Bakanlığının aldığı karar ile aşı olmak isteyen bireylerin yaşının 17’den 15’e düşürülmesinden sonra E-Nabız sistemi üzerinden 18 yaş altında aşı randevusu alacak olan kişilerin anne baba onayı gerekmektedir.

Ancak Sağlık Bakanlığının burada yapmış olduğu ailesinden alınacak olan eğitim için olduğuna dair belgenin bulunması gerekmektedir. Bunun için E-Nabız sistemi içerisine giriş yaparak burada yer alan Onam formu üzerinden bilgileri doldurmanız durumunda sizlerde E-Nabız Çocuğa Aşı Onay Verme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirme şansını yakalamış olacaksınız.

CEVAP VER