Evde Aşı Randevusu Alma

2
1073
Evde Aşı Randevusu Alma
Evde Aşı Randevusu Alma

Covid-19 salgın döneminin son derece yoğun geçtiği şu dönemlerde Evde Aşı Randevusu Alma işlemi konusunda merak edilen detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Özellikle de yaşlı vatandaşlarımız için son derece önem arz eden bu konu hakkında sizlerde Evde Aşı Randevusu Alma ve oluşturma konusunda merak ettiğiniz adımları takip ederek buradan işlem yapma şansınız bulunmaktadır.

E-Nabız üzerinden Evde Aşı Randevusu Alma

E-Nabız kullanıcılarının Evde Aşı Randevusu Alma işlemini yapmaları için izlemesi gereken adımlar.

  • Öncelikli olarak E-Nabız sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • E-Nabız şifresi olmayan kullanıcıların E-Devlet üzerinden de giriş yaparak E-Nabıza erişme şansları bulunmaktadır.
  • Buradan sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan menüler içerisinde “Randevu ” bölümü bulunmaktadır.
  • Randevu bölümüne girdikten sonra karşınıza çıkan menüden hemen sağ üst köşede yer alan Randevu Al butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan bölüme yeniden Randevu Al butonu gelecektir.
  • Burada yer alan linke de tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır.
  • Sonrasında ise açılan pencere içerisinden “Aşı Randevusu Al” bölümü gelmektedir.
Evde Aşı Randevusu Alma

Sonrasında karşınıza çıkacak olan menü içerisinden “Aşı Randevusu Al” bölümüne tıkladıktan hemen sonra yeni bir pencere açılacak ve burada yer alan “Evde Aşı Uygulamasından” menüsüne tıklamanız gerekmektedir.

Sonrasında ise yeniden “Evde Aşı Uygulamasından” menüsüne tıklayarak karşınıza çıkan bölüm içerisinden bu işlemi tamamlama şansınız bulunmaktadır.

Evde Aşı Randevusu Alma

Eğer karşınıza bu tarz bir mesaj çıkıyorsa ve evde aşı olmasını istediğiniz kişinin riskli grupta yer aldığını düşünüyor ve bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız burada belirtilen SMS işlemi ile de Sağlık Bakanlığına mesaj atarak buradan işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz.

Evde Aşı Randevusu Alma işlemini adım adım sizlere anlatarak bu konuda merak ettiğiniz bilgileri açıkladık. Aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrenmek için sitemizde bulunan yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

    • Bu konuda eğer risk grubu içerisinde yer alıyorsanız zaten bu konuda E-Nabız üzerinden aşı randevusuna tıkladığınız zaman karşınıza aşı randevusu oluşturma seçeneği gelecektir

CEVAP VER