E-Nabız aile hekimi değiştirme ne kadar sürer?

0
3260
E-Nabız aile hekimi değiştirme ne kadar sürer?
E-Nabız aile hekimi değiştirme ne kadar sürer?

E-Nabız sistemi üzerinden Aile Hekiminizi değiştirme işlemini yapabileceğinizi belirtmek istiyoruz. E-Nabız aile hekimi değiştirme ne kadar sürer? sorusu hakkında merak ettiğiniz bilgileri buradan siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz. Son zamanlarda oldukça merak edilen konlar arasında yer alan bu bilgi için sitemizde bulunan yazıları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte merak ettiğiniz o sorunun cevabı.

E-Nabız Aile Hekimi Değiştirme

E-Nabız sistemi üzerinden artık birçok işlemi kolay yoldan yapma şansınız bulunmaktadır.Özellikle hastaneler ile ilgili olan bütün bilgilere rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir sistem olan E-Nabız sistemi üzerinden Aile Hekiminizi değiştirmenin de son derece kolay olduğunu belirtelim. Sizlerde bu konu ile ilgili olarak nasıl işlem yapacağınıza açıklık getirmek istiyoruz.

E-Nabız sistemine giriş yapmak için T.C kimlik numaranızın bulunması ve sistemde kayıtlı olan şifrenizin bulunması gerekmektedir. Şifre ile E-Nabız sistemine giriş yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkan profil bilgilerinin hemen altında Aile Hekiminize ait bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerin altında yer alan “Aile Hekimi Değiştir” butonuna bastıktan sonra karşınıza yeni bir menü açılacak ve buradan dilediğiniz zaman işlem yapma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Karşınıza çıkan menü içerisinde adınız ve soyadınız bilgilerinin hemen altında sisteme kayıtlı olan aile hekiminizin kim olduğu ve hangi Aile Sağlığı Merkezinde çalıştığını sizlere belirtmek istiyoruz. Buradan değiştirmek istediğiniz Aile Hekiminizin bulunduğu ili, ilçeyi seçtikten sonra müsait olan hekimi değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemi 3 ay içerisinde sadece bir kez yapma şansınızın bulunduğunu sizlere belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de değiştirmeden önce 3 ay içinde bir daha işlem yapamayacağınızı düşünerek değiştirme işlemini yapmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER