E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportu

0
611
E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportu
E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportu

Covid-19 salgının ardından aşıya olan talebin artması ve ardından Avrupa Birliği ülkelerine giriş için gerekli olan uyumlu sağlık pasaportu için merak edilen tüm detayları buradan sizlere açıklamak istiyoruz. E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportu ile ilgili izlemeniz gereken bütün adımları buradan açıklamak istiyoruz.

E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportu nasıl oluşturulur?

Sağlık Bakanlığının sunmuş olduğu hizmetler her geçen gün artarak devam ediyor. Özellikle de E-Nabız sisteminin hayata geçmesinden sonra artık uygulama üzerinden birçok işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu seferde AB uyumlu pasaport ile ilgili atmanız gereken adımları buradan açıklamak istiyoruz.

Hayat Eve Sığar uygulamasını kullanan vatandaşlarımız artık tek bir tuşla E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportuna sistem üzerinden erişerek son derece önemli olan bu pasaportun sahibi olacak ve Avrupa Birliği ülkelerinde bu pasaportu kullanarak yolculuklarını rahatlıkla yapacaklardır.

Hayat Eve Sığar uygulamasında yer alan “AB Uyumlu Sağlık Pasaportu” butonuna giriş yaparak buradan doğrudan Sağlık Bakanlığının geliştirmiş olduğu Healt Pass uygulaması üzerine erişim şansınız bulunmaktadır.

Uygulamaya yönlendirme işleminden sonra uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra karşınıza çıkan “Gizlilik Politikası ” ekranları yer almaktadır. Bu ekran üzerinden buna onay işlemini verdikten sonra artık dijital cüzdanlarınızda E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportu tanımlama işlemini başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız.

E-Nabız sisteminden bu pasaporta ulaşmak istediğiniz zaman izlemeniz gereken adımlar;

  • Öncelikli olarak E-Nabız sistemine giriş yapınız.
  • Ardından karşınıza çıkacak olan “Covid-19 “ sekmesi karşınıza çıkacaktır.
  • Bu bölüm içerisinde yer alan sekmeye tıklamanız gerekmektedir.
  • Ardından karşınıza açılacak olan sayfa içerisinde yer alan ” E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportu “ menüsü bulunmaktadır.
  • Burada yer alan menü içerisinde aşı ve bağışıklık sistemine kayıtlı olan sertifikalarınız bulunmaktadır. Bu işlemleri buradan oluşturduktan sonra sizlerde artık “Dijital Sağlık Sertifikası Ekle ” kısmını kullanarak E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportu oluşturma şansını yakalamış olacaksınız.

Sisteme yüklemiş olduğunuz belgenin doğru olup olmadığını kontrol etmek içinde E-Nabız sisteminde bulunan “Sertifika Doğrulama “ bölümü içerisine giriş yaparak buradan teyit etme şansınız bulunmaktadır.

Bu işlemin başarılı bir şekilde yapıldığını teyit ettikten sonra sizlerde artık bu işlemi ile E-Nabız AB uyumlu sağlık pasaportu sayesinde Avrupa Birliği ülkelerine seyahatlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

CEVAP VER