E-Nabız Koronavirüs Test Sonucu Gözükmüyor

0
2553
E-Nabız Koronavirüs Test Sonucu Gözükmüyor
E-Nabız Koronavirüs Test Sonucu Gözükmüyor

E-Nabız kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında gelen E-Nabız Koronavirüs Test Sonucu Gözükmüyor sorusu hakkında vatandaşlarımızın merak ettiği soruların cevabını buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle de son zamanlarda E-Nabız Koronavirüs Test Sonucu Gözükmüyor sorusu hakkında çok fazla soru gelmesinden dolayı bu konuya açıklık getirmek istiyoruz.

E-Nabız Koronavirüs Test Sonucu Gözükmüyor – Neden?

Öncelikli olarak ülkemizde son günlerde artan Koronavirüs vakalarından dolayı çok sayıda test yapılması sonuçların anlık olarak E-Nabız sistemine yansımamasına neden olmaktadır. Ancak bu rağmen son derece stabil olarak çalışan sağlık sistemimizin ortalama olarak 48 saat süre içerisinde sonuçları anlık olarak E-Nabız üzerinden vatandaşlarımız ile paylaştığını belirtmek istiyoruz.

Özellikle de test yaptırdıktan sonra test sonucu pozitif olan vatandaşlarımızın sonuçlarının daha kısa süre içerisinde sisteme yüklenme durumu söz konusu olabilmektedir. Burada amacın test sonucu pozitif olan hastaların daha çok kişi ile temas etmesini sağlamaktadır. Bu durumu bizzat yaşamış birisi olarak böyle olduğunu düşünüyorum. Sebebi ise yaptırmış olduğumuz testte arkadaşım ile aynı anda test yaptırmama rağmen onun pozitif olmasından dolayı onun test sonucu konusunda E-Nabız sistemine benden belli bir süre önce yüklenmiş olmasından dolayı bu şekilde düşünüyorum. Ancak yine de belirttiğim gibi test yapılan kişi sayısının son günlerde çok fazla artmasından dolayı sistem de bu tarz sorunların olma durumu söz konusu olabilmektedir.

E-Nabız Koronavirüs Test Sonucu Gözükmüyor sorusu hakkında test yaptırmış olduğunuz hastaneye giderek de bu konuda yardım alabilirsiniz Ya da Sağlık Bakanlığı’nın E-Nabız sistemine mail atarak bu konuda ki şikayetlerinizi belirtebilirsiniz.

CEVAP VER