E-Nabız bebek ekleme

0
57253
E-Nabız Çocuğumu Nasıl Girerim?
E-Nabız Çocuğumu Nasıl Girerim?

E- Nabız ile ilgili son zamanlarda gelen soruların başında E-Nabız bebek ekleme ile ilgili aklınıza takılan soruların cevaplarını buradan sizlere açıklamak istiyoruz.

Özellikle son yıllarda yaptığı güncellemeler ile birçok işlemi kolay bir şekilde yapmamıza neden olan E-Nabız uygulaması üzerinden yeni doğan bebeğinizi sisteme nasıl ekleyeceğiniz konusunda aklınıza takılanları buradan açıklayalım.

E-Nabız bebek ekleme Nasıl Yapılır?

E-Nabız bebek ekleme işlemini yapmak istediğiniz zaman E-Nabız sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra sistemde gözükmeyen bebeklerinizin henüz sisteme aktif olarak kayıtlı olmadığını görme şansınız bulunmaktadır. Özellikle de yeni doğum yapmış annelerin bu konuda çok sık sorduğu E-Nabız bebek ekleme işlemi için Profil bölümü içerisine girmeniz lazım.

E-Nabız bebek ekleme

Bu bölüm içerisinde yer alan “Kimlik Bilgilerimde Yanlışlık Var ” butonu bulunmaktadır. Buraya tıkladıktan sonra sistem üzerinde görünmeyen çocuğunuzun yeniden burada görünme şansı bulunmaktadır.

Ancak yeni doğum yapmış ebeveynelerin sistem üzerinden görünmeyen bebekleri veya çocukları için bu konuda nüfus müdürlüğü üzerinden işlemlerini halletmeden önce buraya ekleme yapabilme şansları bulunmamaktadır. Bu yüzden de burada ilk olarak yapmanız gereken yeni doğan bebeğinizin sistem üzerinden görünmesi gerekmektedir. Aksi durumda E-Nabız bebek ekleme işlemini manuel olarak yapma şansınız bulunmamaktadır.

CEVAP VER