E-Nabız Bilgileri Gizleme Nasıl Yapılır?

0
24050
E-Nabız tahlil sonuç gizlenmiştir ne demek
E-Nabız tahlil sonuç gizlenmiştir ne demek

Kişisel verilerin korunması adı altında E-Nabız Bilgileri Gizleme Nasıl Yapılır? Sorusu son zamanlarda en çok gelen soruların başında gelmektedir. Özellikle E-Nabız kullanıcılarının merak ettiği bu sorunun cevabını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyorum. Bunun için yapmanız gerekenleri buradan sizlere açıklamak istiyoruz.

E-Nabız sistemine giriş

E-Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan menüler içerisinde “Ziyaretlerim” sekmesine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu bölüm içerisinde yer alan ziyaretler sekmesi içerisinde E-Nabız üzerinde yapmış olduğunuz hastane ziyaretlerinizin tamamı görünmektedir. Daha önceleri burada yer alan sekmeler arasında;

  • Detay Görüntüle
  • Paylaş
  • Değerlendir

Seçenekleri bulunuyordu. Ancak Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu kişisel verileri koruma kanunundan yola çıkarak artık E-Nabız üzerinden yapmış olduğunuz hastane ziyaretlerinizin E-Nabız üzerinden görünmemesini sağlama şansınız bulunmaktadır.

Ziyaretlerim sekmesi içerisine giriş yaptıktan sonra hemen karşınıza çıkan “Profilimde Görünmesin” seçeneğinin bulunduğunu ve buna tıkladıktan sonra artık bu ziyaretin sizlerin profilinde görünmeyeceğini belirtelim.

E-Nabız sisteminin getirdiği son güncellemeden sonra sizlerde artık E-Nabız üzerinden ziyaretlerinizin profilde görünmemesini sağlama şansını yakalamış olacaksınız. Ancak burada karşınıza çıkan bir detayı da sizlerle paylaşmak istiyoruz. E-Nabız sistemi üzerinden giriş yaptığınız zaman sizlerin karşısına çıkacak uyarı bu şekilde olacaktır.

CEVAP VER