E-Nabız onay kodu gelmiyor

0
9851
E-Nabız'dan HES kodu nasıl alınır?
E-Nabız'dan HES kodu nasıl alınır?

E-Nabız sistemine yeni kayıt olacak olan ziyaretçilerin en çok şikayet ettiği konuların başında gelen E-Nabız onay kodu gelmiyor sorusu hakkında merak ettiğiniz detayları siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

E-Nabız uygulamasının uzun zamandır hayatımızda olması birçok kolaylığı da beraberinde bizlere sunmaktadır. Bu yüzden de yeni üye olacak vatandaşlarımızın şikayet ettiği konulardan olan E-Nabız onay kodu gelmiyor sorusu hakkında yapmanız gerekenleri buradan açıklamak istiyoruz.

E-Nabız onay kodu gelmediği zaman

Öncelikli olarak Sağlık Bakanlığının son zamanlarda vatandaşlarına sunduğu en önemli uygulamaların başında gelen E-Nabız sistemine üye olmak istediğiniz zaman eğer onay kodu gelmiyorsa, öncelikli olarak indirmiş olduğunuz bu uygulamayı cep telefonlarınızın silip yeniden yüklenmesini sağlayınız. Bunun nedeni ise uygulamanın devamlı olarak güncellenmesi beraberinde eski programın telefonlarınızda olması bu hatayı almanıza neden olacaktır.

Bakanlığın devamlı olarak uygulama üzerinden güncelleme yapmaya devam etmesi bu sorunu almanıza neden olacak detaylar arasında yer almaktadır.

E-Nabız’a E-devlet üzerinden giriş yapın

E-Nabız sistemine üye olmak istediğiniz zaman eğer onay kodu gelmiyorsa size bir başka çözüm önerisi olarak E-Devlet sistemini öneriyoruz. Entegre bir şekilde çalışan E-Nabız ve E-Devlet uygulamasına giriş için E-Devlet sistemini kullanarak buradan da işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bazı kullanıcıların özellikle sistem üzerinde kayıtlı olan eski cep telefonlarından dolayı yeniden üye olmaya çalışmaları durumunda onay kodunun gelmediğini belirtelim. Eğer sizlerde böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınız zaman E-Nabız sistemine E-Devlet üzerinden giriş yaparak sistem üzerinden bulunan eski cep telefonlarınızı değiştirerek buradan işlemlerinizi yapabilirsiniz.

CEVAP VER