E-Nabız Ebeveyn Onayı

7
37923
E-Nabız Ebeveyn Onayı
E-Nabız Ebeveyn Onayı

Anne ve Babaların en çok merak ettiği soruların başında gelen E-Nabız Ebeveyn Onayı hakkında merak edilenleri buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle çocuklar ile ilgili yapılacak olan işlemlerde son derece gerekli olan bu onay vermek için izlemeniz gereken adımları belirtelim.

E-Nabız Ebeveyn Onayı Nasıl Verilir?

Bunun için E-Nabız sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapmanız için E-Nabız şifrenizin olması gerekmektedir. E-Nabız Ebeveyn Onayı için Anne ve Babanın her ikisinin de onayının bulunması gerektiğini belirtelim. Özellikle de çiftlerin en çok zorlandığı bu konu hakkında mutlaka ama mutlaka Anne ve Babaların onayının olması gerektiğini özellikle belirtmek istiyoruz.

  • E-Nabız sistemine giriş yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkan Sağ Üst köşede yer alan menü içerisinde Çocuklarım bölümü içerisine girmeniz gerekmektedir.
  • Bu menü içerisine giriş yaptıktan hemen karşınıza çıkan menüde sahip olduğunuz çocuklar bulunmaktadır.
  • Sahip olduğunuz çocuklarınızın listenmesinden sonra hangi çocuk için E-Nabız Ebeveyn Onayı lazımsa o çocuğun karşısında yer alan butona tıklayarak buradan onay verme şansınız bulunmaktadır. Hem Annenin hem de Babanın bu konuda bu detayı mutlaka yapması gerekmektedir.
  • Sonrasında iki tarafında onay vermesinden hemen sonra E-Nabız Ebeveyn Onayı gerçekleşmiş olacaktır ve işlem bu şekilde tamamlanmış olacaktır.

E-Nabız Ebeveyn Onayı konusunda belirttiğimiz adımları takip ederek siz değerli vatandaşlarımızda merak edilen bütün soruların cevaplarını buradan gerçekleştirme durumuna erişecektir.

7 YORUMLAR

  1. Ebeveynlerden biri vefaat etmiş ise diğer ebeveyn onay işlemi nasıl yapacak bununla ilgili hiçbir yönerge yok. Ya da anne-baba ayrı olan çocuklar için velayet olan diğer taraf onay almak için görüşmediği diğer tarafla muhatap olmak zorunda. Bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerekli.

    • 0 312 248 51 51 Halk sağlığı merkezini arayıp güncelleme yapmanız lazım 6 saatte güncelleniyor bende diğer ebeveyn onayı yüzünden mağdurdum bu numaradan güncelledim yardımım dokunduysa ne mutlu.

  2. 0 312 248 51 51 Halk sağlığı merkezini arayıp güncelleme yapmanız lazım 6 saatte güncelleniyor bende diğer ebeveyn onayı yüzünden mağdurdum bu numaradan güncelledim yardımım dokunduysa ne mutlu.

CEVAP VER