E-Nabız hesabı silme

1
4386
E-Nabız hesabı silme
E-Nabız hesabı silme

E-Nabız kullanıcılarından bazılarının hesaplarını silme konusunda merak ettiği detaylar bulunmaktadır. Sizlerde E-Nabız hesabı silme işlemini yapmak istediğiniz zaman belirteceğimiz adımları takip ederek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Nabız hesabı silme Nasıl Yapılır?

Bu işlemi E-Nabız uygulaması üzerinden yapma şansınızın olmadığı için E-Nabız hesabı silme işlemini yapmak için öncelikli olarak E-Devlet üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

E-Devlet uygulaması üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra E-Nabız uygulamasına geçiş yapınız ve burada bulunan “Profil “sekmesi üzerine tıklayınız. Ardından karşınıza çıkacak menü içerisinde yer alan “Hesabımı Kapat ” butonu bulunmaktadır.

Bu butona bastıktan sonra sistem de kayıtlı olan cep telefonunuz üzerinden sizlere hesap kapatmak istediğinize dair mesaj gelecektir.

Bu mesaja gelen kodu sisteme girdikten sonra E-Nabız hesabınızın kalıcı olarak silme işlemi yapılacaktır. Ancak sisteme yeniden girmek istediğiniz zaman yeniden E-Devlet üzerinden E-Nabız uygulamasına giriş yapmanız ve burada yer alan bilgileri kullanarak sizlerin de hesabınızı yeniden aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Son derece basit olan bu adımları takip ederek sizlerde sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. E-Nabız hesabı silme işlemi ile ilgili merak ettiğiniz detayları bizlere yorum kısmından yazabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER